Meie õpetajad

uussigneuus_IMG4751

Signe Laigu

tegevjuht, inglise  keele õpetaja

Olen õppinud Tallinna Pedagoogikaülikoolis algklasside õpetaja-metoodikuks ja lisaerialana põhikooli inglise keele õpetajaks. 15 aastat töötasin koolis ja aastal 2010 tegin oma elus kannapöörde, alustasin oma ettevõtja teed ning asutasin oma esimese ettevõtte Emajõe Keeltekooli,  mis on väga sügaval minu südames. Lisaks sellele juhin nüüd aktiivselt Hansa Akadeemiat ja Aleksandri Tervisekeskust. Dorpat Koolituses teen müügispetsialisti tööd ning naudin inimestega suhtlemist. Minu suur kirg ja armastus on õpetamine ning annan ka ise igapäevaselt keeletunde. Keeletunnis ununeb aeg ja ruum ja ma olen nagu teises maailmas-  armastan meeletult oma õpilasi ja tunnen-tajun nende armastust ja tänulikkust ka minu vastu.  Võiks öelda, et minu panus ühiskonda on teiste aitamine, mõistmine ja õpetamine. Õpetades olen ma “elus” selle kõige paremas mõttes. Inimesena naudin korraga ülimat lihtsust ja samas luksust – õhtusöögid sõpradega peenes restoranis, põnevad vestlused, teater, lugemine ja ka lihtsalt hea muusika ja tantsimine.
uusKatiuus_IMG4845

Kati Kottisse

inglise, vene ja eesti keele õpetaja

Kati on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli filoloogia teaduskonna nii inglise keele ja kirjanduse kui ka vene keele ja kirjanduse õpetajana ning lisaerialana omandanud ka eesti keele ja kirjanduse õpetaja kutse.
Lisaks veel täiendanud ennast paljudel koolitustel (Aktiivõppe meetodid keeleõppes; Õppimine ja õpetamine kõrgkoolis; Oxford, „Advanced CLIL“ (lõimitud aine- ja keeleõpe). Ta on õpetanud vene, inglise ja eesti keelt erinevates koolituskeskustes, Tartu Kutsehariduskeskuses ja Kaitseväe Akadeemias.

uusjufkinuus_IMG4708 (2)

Juri Jufkin

prantsuse, ladina ja vene keele õpetaja

Juri on lõpetanud võõrkeelte teaduskonna romaani ja germaani keelte filoloogina ning lisaks Tartu Ülikooli aspirantuuri, mille tulemusena omab filoloogiateaduste doktorikraadi.

Emajõe Keeltekoolis töötab Juri juba 2011. aastast- vene, prantsuse ja ladina keele õpetajana.    

uusLeiliuus_IMG4687

Leili Hansmann

eesti ja soome keele õpetaja

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli vene filoloogi, vene keele ja kirjanduse õpetaja erialal.
Soome keele ja kultuuri õpetaja lisaeriala omandasin samuti Tartu Ülikoolis.
Keeleõpetamise kogemust on mul veerand sajandi jagu ning õpetamine on minu kirg. Selle juures paelub mind see, et iga tund on justkui seiklus õpetatava keele maailmas.
Keeleõppe puhul on kõige olulisem pühendumine. Vigu ei tohi vältida ega karta, sest just vigade tegemine on keele omandamise eeltingimus.

Leili Siilivask

eesti ja vene keele õpetaja

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna vene keele ja kirjanduse õpetaja  erialal ja täiendanud end eesti keel võõrkeelena erialal. Mul on suured kogemused vene ja eesti keele (võõrkeelena) õpetamisel nii õpilastele kui ka täiskasvanutele.
Täiskasvanute koolitajana olen viinud läbi eesti ja vene keele koolitusi erinevatele tasemetele, õpetanud erialakeelt klienditeenindajatele,õmblejatele, õpetajatele, medtöötajatele ja raudteetöölistele. Suurt tähelepanu pööran suhtlemise arendamisele õpitavas keeles ja õpiväljundite saavutamisele.
Olen pühendunud oma tööle ja tunnen rõõmu iga õppija aregu ja edusammude üle.
Andrei C20A0667

Andrei Kuzitśkin

vene keele õpetaja

Andrei on lõpetanud Tomski Riikliku Ülikooli magistrikraadiga bioloogias (1981) ja rahvusvahelistes suhetes (1997). Ta töötas Tomski oblasti administratsioonis infopoliitika osakonnas, samuti kultuuriosakonna juhatajana. Elab Eestis alates 2014. aastast. Andreil on õpetamise kogemus Tallinna ülikooli BFM-is ja mitmes ettevõttes. Praegu õpetab ta vene keelt võõrkeelena keeltekoolides ja ka põhikoolis. Andrei on välja töötanud mitu eksklusiivset haridusprogrammi vene keele õpetamiseks A1-B2 tasemel, tuginedes eesti ja inglise keelele. Omab kutsetunnistust. On tegev ka ajakirjanduses. Andrei räägib vene keelt (emakeel), samuti inglise, hispaania ja eesti keelt.

veik

Katrin Veiksaar

eesti keele õpetaja

Olen kogu oma elu erinevaid keeli õppinud ja õpetanud. Eesti keelt ja kultuuri õpetan ma hetkel Bologna Ülikoolis, aga olen õpetanud ka taani keelt ja itaalia keele õpilased käivad minu juures tunnis ka praegu. Elan juba aastaid talviti Itaalias ja suviti Eestis. Itaalias tegelen kõige sellega, mis on seotud võõrkeelte, kultuurisündmuste korraldamise ja kommunikatsiooniga.
Õpetajana olen nõudlik ja loominguline, ka ei jäta mu hea tuju mind kunagi maha. Iga kohtumine on minu jaoks põnev ja annab päevale rõõmsa noodi.
Yanni-Hrysicos-500x358

Yanni Hrysicos

inglise keele õpetaja

My name is Yanni Hrysicos and I am from Australia. I am also of Greek heritage and nationality through my parents. I lived in the United Kingdom (specifically, the land of the dragon… Wales!) for over twenty years, until the time I moved to Estonia, May 2019.  I was a teacher in Australia and the U.K. in sports science for many years before opening and running a cafe, in south west Wales. Since moving to Estonia, I have rediscovered teaching through English language in the Estonian school system and the adult language school sector and am thoroughly enjoying it!
I believe that it is powerfully liberating for people to be able to express themselves freely and clearly in the language in which they have a need or desire. Having grown up with my parents, others of their generation who were immigrants to Australia and being with my Estonian wife of many years, I am very attuned to people for whom English is a second language. Such insights have become an invaluable part of my English language teaching.

Kati Murutar

Kati Saara Murutar

eesti keele õpetaja

Õpetan eesti keelt Emajõe Keeltekoolis, Kehtna ametikoolis ja Juuru koolis ning ka tavaelu kõigil tasanditel iga mõtte, sõna ja teoga. Usun, loodan ja armastan keelte ja kultuuride koos loomist ja kestmist.  Mul on keelemeelne lastetuba: vanaema Linda rääkis minuga inglise ja guvernant Rachil Saltsman vene keeles. Pärnu Ülejõe gümnaasiumis oli mu südamesõber emakeele õpetaja Aino Kaldma, Tartu Ülikooli filoloogia teaduskonna ajakirjandusosakonnas oli mul au õppida Juhan Peeglilt, tänane hariduslik teejuht on akadeemik Ülo Vooglaid.
ZOOM-tunde annan teile Südamesalust.  Mind on õpetajaks õpetanud viis last ja seitse lapselast.
Jagan loovalt elurõõmsas eesti keeles inimeseks olemise arukust ja aukartust elu ees.

Lili Kängsepp-Puun 05.09.22

Lili Kängsepp-Puun

saksa ja eesti keele õpetaja

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli saksa filoloogina ja õppinud hiljem kaheaastase magistriprogrammi raames ka eesti keele kui võõrkeele õpetajaks. Saksa keelt olen õpetanud nii tava- kui kutsekoolis ja erinevatel kursustel. Eesti keelt kui võõrkeelt õpetan praegu Ukraina noortele Vocos.
Olen aastaid elanud Saksamaal ja sealt sai alguse ka huvi ja vajadus õpetada eesti keelt võõrkeelena. Veebi vahendusel olen nüüdseks eesti keelt aidanud õppida nii sakslastel, hiinlastel kui venelastel.  Minu kirg on keeled ja erinevad kultuurid ning mulle meeldib olla õpetajana see, kes saab aidata ka teistel inimestel oma keeleoskust täiendada ja eesti ning saksa kultuurist sügavamalt osa saada. 

Kairit Tomson

eesti keele õpetaja

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli eesti ja soome-ugri keeleteaduse magistrantuuri ja praegu jätkan samal erialal õpinguid doktorantuuris. Bakalaureuseõppes õppisin kõrvalerialana ka taani keelt ja kirjandust. Lisaks keeleteaduslike uurimuste tegemisele olen huvitatud ka eesti keele õpetamisest võõrkeelena. Selleks olen saanud inspiratsiooni toredatest keelekursustest, milles olen ise õppijana osalenud nii Eestis, Soomes, Taanis kui ka Hispaanias.
Õpetan rõõmuga oma emakeelt.

IMG_0149_see_pilt

Agnes Kaarenoja

eesti ja soome keele õpetaja

Olen rahvusvahelise elu- ja töökogemusega, energiline ja laia silmaringiga naine. Olen elanud ja töötanud 18 aastat Soomes, sellest enamjaolt soome ja eesti keele õpetajana.
Lõpetasin  Helsingi Ülikooli teoloogia teaduskonna magistriõppe ja sooritasin soome keele emakeele eksami. Olen õpetanud aastaid nii Vantaa ja Espoo täiskasvanute koolituskeskuses kui ka Espoo Rahvaülikoolis. Lisaks olen töötanud aastaid õpetajana Espoo erinevates koolides klassiõpetajana, õpetanud kõiki õppeaineid ja soome keelt nii soome kui ka muust rahvusest lastele.
Oma tugevuseks pean just praktilist lähenemisoskust, situatsioonitundlikkust, sihikindlust ja kannatlikkust. Üheks enda elu motoks pean lauset „Upu või uju!”, mis teeb minust kindlasti üsna ambitsioonika õpetaja, aga pean inimlikkust ja sõbralikkust olulisimateks  inimomadusteks.

Helery Kuld

Helery Kuld

inglise keele õpetaja

Gümnaasiumi lõpus saavutasin ma inglise keeles C2 taseme ning hiljem TEFL kvalifikatsiooni, et aidata õpetajana ka teistel avada uksi, mida inglise keel minu jaoks avanud on. See on võimaldanud mul reisida ja elada välismaal, osaleda mitmetes rahvusvahelistes projektides ning tutvuda inimestega üle kogu maailma ja ma tahan anda ka teistele selleks võimaluse.
Lisaks Emajõe Keeltekoolile on mul kogemust inglise keele mentorina ka rahvusvahelistes keelelaagrites. Õpetajana on minu jaoks kõige tähtsam luua toetav ja turvaline keskkond, kus õpilane julgeb proovida, katsetada ja teha vigu, et tulla välja targema ja enesekindlamana.